Kursy szycia

1. Dla zielonych, czyli porządne podstawy.
Tak, to określenie należy kojarzyć z zielonym, klonowym listkiem – znaczkiem naklejanym na tylnej szybie samochodu, świadczącym o początkującym kierowcy. Więc już wiesz, że na tym poziomie uczymy się wszystkiego od podstaw. Poznasz budowę i obsługę maszyny do szycia, rodzaje tkanin i jak je dobrać do swojej sylwetki i stworzyć kreację. Uszyjesz samodzielnie poszewkę na poduszkę. Każdy uczestnik tego etapu otrzyma praktyczny upominek.

Program zajęć:
– podstawy obsługi maszyny oraz narzędzi krawieckich ogólnie o zdejmowaniu miary oraz typach sylwetki przeznaczenie i właściwości tkanin
– omówienie ściegów maszynowych
– szycie ręczne
– szycie poszewki na poduszkę – Twój Jasiek

2. Długa, krótka, za kolana…
Spódnica. Tutaj napracujesz się już trochę więcej. Wykonanie szablonu, nie tylko zresztą na spódnicę, oparte będzie na Twojej wiedzy. Zdolności manualne przydadzą się do przeniesienia szablonu na tkaninę i uszycia klasycznej spódnicy.

Program zajęć:
– zdejmowanie miary
– wykonanie szablonu
– przenoszenie szablonu na materiał
– wykrajanie
– wszywanie zamków
– szycie

3. Mała czarna, a więc szyjemy sukienkę
Sukienka jest tą częścią garderoby, której w szafie nie powinno zabraknąć. Zapraszam Cię na zajęcia własnoręcznego wykonania szablonu prostej sukienki z tkaniny, którą razem dobierzemy do Twojej sylwetki i samodzielnie ją uszyjesz.

Program zajęć:
– wykonanie szablonu
– przenoszenie szablonu na materiał
– wykrajanie
– fastrygowanie
– szycie

4. Twoje spodnie.
Biorąc pod uwagę możliwość uszycia we własnym zakresie spodni, uważamy, że graniczy to z cudem. Owszem – spodnie są cudem, ale możemy je skonstruować i uszyć samodzielnie. I te zajęcia w tym pomogą.

Program zajęć:
– zdejmowanie miary
– wykonanie szablonu
– przenoszenie szablonu na materiał
– wykrajanie
– fastrygowanie

5. Francja elegancja – szycie z gotowego wykroju.
Wielkim dobrodziejstwem są dostępne gotowe wykroje w przeróżnych modowych czasopismach. Z pewnością cieszą nasze oczy – są przepiękne. Często ogarnia nas chęć uszycia wypatrzonej sukienki, bluzeczki lecz pojawia się pytanie czy potrafię? I odkładamy na półkę. Nie jest to łatwe, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Przy odpowiednim instruktażu nabędziesz umiejętności do samodzielnego szycia na podstawie gotowych wykrojów.

Program zajęć:
– przygotowywanie konkretnego wykroju na arkuszu wykrojów
– przekalkowanie zaznaczonego wykroju na odpowiedni arkusz papieru
– wykrajanie oraz przenoszenie szablonu na materiał

6. Ty, maszyna i Ja – spotkania indywidualne.
Jeśli masz ochotę spotkać się ze mną i w cztery oczy przerobić swój projekt to z miłą chęcią zaproszę Ciebie na indywidualne spotkanie. Pozwoli to na bardzo szczegółowe podejście do projektu który chcesz stworzyć.

7. Przyjazne wnętrze
Zajęcia w tej części poświęcone będą nauce, obszywania firan, doboru i wszywania taśm do firan. Rolety rzymskie – sposób ich szycia. By obrus pięknie prezentował się na naszym stole też powinien być ładnie obszyty. Może nie jest to zbyt skomplikowana czynność, ale wymaga teoretycznej wiedzy.

Program zajęć:
– umiejętność obliczania potrzebnej ilości materiału
– dobór taśmy do firany
– szycie zasłon
– szycie rzymskiej rolety, dopasowanie do mechanizmu

</p>&lt;/p&gt;