FAQ – Pytania i odpowiedzi

1. W jaki sposób przebiega kurs?

Każdy etap (oprócz tego „Dla zielonych” który trwa jeden dzień – sobota) podzielony jest na dwa dni czyli 8 godzin w sobotę i 8 godzin w niedzielę. Podczas jednego dnia przewidujemy przerwy na kawę, herbatę oraz ciepły posiłek który jest w cenie kursu.  


2. Jaki jest cel kursów szycia i dlaczego są podzielone na różne etapy?

Celem kursu jest przekazanie wiedzy która pozwoli stworzyć konkretną kreację na potrzeby własne oraz najbliższych. Poszczególne etapy dają szansę na solidne przygotowanie się do stworzenia wybranego przez siebie ubioru . Najważniejsze są szczegóły i na tym będziemy się skupiać.


3. Czy po odbytym kursie dostanę certyfikat?

Po odbyciu kursu otrzymasz dyplom który będzie dla Ciebie pamiątką wejścia w świat kreowania własnej garderoby. Nie wystawiamy certyfikatów MEN.


4. Czy podczas trwania kursu zapewniane są tkaniny i inne materiały potrzebne do szycia?

Ze swojej strony gwarantujemy niezbędne narzędzia oraz na etapie „Dla zielonych” zapewniamy tkaniny, nitki i całą resztę potrzebnych materiałów. W następnych etapach każdy uczestnik musi sam się zaopatrzyć w materiał oraz nici. Jest to spowodowane tym iż nie chcemy narzucać swojego materiału do wykonania ubioru na własne potrzeby.


5. Czy osoby które nigdy nie miały styczności z maszyną do szycia muszą odbyć kurs „Dla zielonych”?

Na kursie „Dla zielonych” uczymy podstaw które są niezbędne podczas dalszych prac. Odbycie tego etapu wskazane jest dla każdego kto nie miał styczności z szyciem oraz dla tych którzy chcą sobie przypomnieć podstawowe techniki szycia.


6. Ile osób liczy grupa kursantów?

Grupy szkoleniowe będą się składały z maksymalnie 6 osób.


7. Czy mogę zrezygnować z uczestniczenia w kursie po wpłaceniu zaliczki.

Przy rezygnacji z udziału w szkoleniu po zarezerwowaniu miejsca oraz wpłaceniu zadatku nie zwracamy wpłaconych pieniędzy. Jest to związane z ponoszonymi przez Nas wstępnymi kosztami. Istnieje jednak możliwość przeniesienia rezerwacji na inny termin bez dodatkowych kosztów, ale tylko w przypadku całego kursu.